اطلاعات لازم در زمان خرید پکیج شوفاژ دیواری

اطلاعات لازم در زمان خرید پکیج شوفاژ دیواری

دوشنبه 18 فروردین 1399
0
85

در هنگام خرید پکیج گرمایشی دانستن چه نکاتی ضروری و مهم است
به طور کلی پکیج گرمایشی دستگاهی است که جایگزین موتورخانه ها و شوفاژ گردیده که آب گرم مورد نیاز جهت گرم نمودن محیط و آب گرم مصرفی را تامین می نماید و در هنگام خرید با توجه به نیاز مشتری از لحاظ موقعیت نصب و ساختار، شرایط محیط، مساحت و متراژ ساختمان در انواع پکیج دیواری ، زمینی ، مرکزی و چگالشی انتخاب می شود. در حال حاضر سازنده های داخلی و خارجی بسیاری در این خصوص فعالیت داشته و سالانه میلیون ها دستگاه را تولید وروانه بازار رقابت می کنند. بدون شک تمامی مدل های تولید شده با یک کیفیت عرضه نمی شوند بنابراین  قیمت پکیج نیز یکسان نبوده، و با تنوع گسترده ای در نمایندگی ها و فروشگاه ها به فروش می رسند. از پکیج گرمایشی در فصل زمستان برای تامین آب گرم مصرفی و آب گرم وسایل گرمایشی استفاده می شود در صورتی که در فصل زمستان بدلیل استفاده نشدن وسایل گرمایشی شیر تامین آب گرم وسایل گرمایشی بصورت دستی یا اتوماتیک (قرار دادن درحالت تابستان) بسته شده و فقط از کاربرد تامین آب گرم مصرفی استفاده می شود. پکیج گرمایشی فن دار می تواند بیرون از واحد مسکونی نصب شود و برای چند واحد مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد، اما مدل های بدون فن تنها قابلیت نصب در داخل واحد مسکونی را دارد. پکیج های 24000 وات برای منزل مسکونی معمولی با یک حمام و یا یک سرویس بهداشتی و آشپزخانه مناسب، 28000 وات برای منزل مسکونی با یک حمام و یک سرویس بهداشتی و آشپزخانه مناسب ولی برای منزل مسکونی که دارای دو حمام و یک سرویس بهداشتی و آشپزخانه می باشد مناسب نیست و همچنین 35000 برای واحدی که دارای 2 حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه می باشد مناسب است. هنگام خرید پکیج گرمایشی باید به برخی فاکتورها از جمله قیمت آن، برند، راندمان و بازدهی، سطح کیفیت آن توجه نمود که بتوان خریدی بهینه و مقرون به صرفه خریداری نمود.
پکیج دیواری
پکيج ديواری يکی از پرکاربردترين وسايل ايجاد گرما که دارای مزیت هایی همچون عدم اشغال فضای محيط، بالا بودن ايمنی و مستقل شدن واحد های مسکونی و تجاری می باشد. از دیگر عواملی که باعث می شود از پکیج دیواری استفاده کرد، بالابودن بازدهی و مصرف بهينه سوخت است. اين دستگاه اغلب بر روی ديوار آشپزخانه و آبدارخانه نصب می شود و علاوه بر گرم کردن فضای واحدهای مسکونی يا واحد های تجاری، توسط رادياتور يا فن کوئل، آب گرم مصرفی را به صورت فوری تأمين می نماید. برای خروج دود دستگاه به محيط خارج و تأمين هوای مصرفی مورد نياز دستگاه از دودکش مخصوص دوجداره استفاده می شود در نتيجه ايمنی کامل ساکنين را فراهم می کند. در خصوص ساخت و طراحی این تجهیزات شرکت های بسیاری فعالیت دارند که این سری از سیستم ها را با سطح کیفیت متفاوت که هریک تکنولوژی، طراحی و مدل های متنوعی تولید می شوند، که بدون شک هریک از این عوامل نقش مهمی در قیمت پکیج خواهند داشت.
پکیج زمینی
یک نوع دیگر از پکيج های گرمایشی نوع زمينی آن است که همانطور که از نامش پیداست دارای موقعیت نصب زمینی می باشد، که همزمان آب گرم بهداشتی برای مصرف کننده، و نیز وسایل گرمازا مانند رادياتور و فن کوئل را فراهم می کند و بهترین جایگزین برای موتورخانه های قدیمی می باشد. از مزایای پکیج زمینی میتوان به ظرفیت بیشتر آب مصرفی (بدلیل داشتن مخزن کوئل دار) ، نداشتن نوسانات دمای آب، صدای بسيار کم پکيج گرمایشی و مناسب برای واحدهایی با متراژ بالاتر از 300 متر می باشد. این نوع پکیج از نظر احتراق شامل دو نوع مشعل دار وبدون مشعل می باشد که نوع مشعل دار برای متراژهای بالا و نوع بدون مشعل برای متراژهای پایین کارایی موثرتری دارند.  مارک و برند در قیمت پکیج تاثیر بسزایی دارد زیرا در این زمینه برخی شرکت های سازنده هستند که بدون در نظر گرفتن مدت زمان فعالیت آنها در این عرصه، با بهره مندی از جدیدترین تکنولوژی ها تجهیزاتی مدرن و پیشرفته طراحی و تولید کرده اند، بنابراین این سیستم ها با کیفیت بسیار مطلوب ارائه می نمایند، بنابراین همانطور که اشاره کردیم کیفیت بالای این سیستم گرمایشی، در قیمت پکیج نقش موثری دارد.
پکیج مرکزی
ازمنابع حرارتی کم مصرف نسبت به موتورخانه های قديمی پکیج گرمایشی مرکزی می باشد که شامل دو مبدل می باشد که باعث شده منبع کويل دار حذف شود. مزایای آن جلوگيری از اتلاف و هدر رفت انرژی (بدلیل آنکه سيستم توليد آن به صورت چهار پاس حرارتی می باشد)، فضای کم (فضای مورد نياز برای اين دستگاه نسبت به موتورخانه های شوفاژ خيلی پايين تربوده)، همچنین از دیگر مزایای پکیج يکپارچه بودن سيستم همراه با راندمان بالا، بازدهی بالاتر نسبت به موتورخانه های قديمی، مصرف بهینه سوخت، نصب راحت و آسان وعايق کاری استاندارد می باشد. بسیاری از مشتریان هنگام خرید برخی عوامل مهم را مانند قیمت پکیج، کیفیت و قدرت حرارت دهی، مارک، گارانتی و خدمات پس از فروش آن را در نظر خواهند داشت. از این سری سیستم های گرمایشی به منظور تامین آب گرم مورد نیاز تجهیزات حرارتی ساختمان از قبیل داکت اسپلیت کارایی مطلوبی دارند.
پکیج چگالشی نسل جدید سیستم های گرمایشی که نقش عمده و بسزایی در جلوگیری و کاهش هدررفت انرژی های طبیعی را دارد، نوع چگالشی می باشد که بویلر چگالشی نیز نامیده می شوند و در بازارجهانی به نام condansing boiler شناخته می شود. مدل های سیستمی و ترکیبی دو نوع اصلی از پکیج های چگالشی میباشد، که این سری از تجهیزات ، گرما و انرژی گازهای حاصل از احتراق را برای پیش گرم کردن آب ورودی به پکیج استفاده می کنند که همین امر سبب افزایش راندمان دستگاه شده و می توان گفت از مزایای پکیج چگالشی می باشد از دیگر مزیت های این دستگاه می توان به سهولت در نصب به دلیل دارا بودن وزن کم اشاره نمود  در تحقیقات انجام شده راندمان آنها می تواند به بیش از 98 درصد برسد. این نوع سیستم های گرمایشی با برندهای متنوع ، کیفیت، راندمان و بازدهی متفاوت تولید می شوند و بدون شک هریک از این فاکتورها تاثیر بسزایی در قیمت دارند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر